Su baskını temizliği; su baskını olayı insanların elinde ne varsa alıp götüren hatta evsiz bırakan bazen bir doğa olayı, bazen tedbirsizlik yada ihmaller sonucu içine düşülen istenmedik durumlar. Bazen can kaybı ile dahi sonuçlanabilir. Son yıllarda çok fazla sebeplerden dolayı yaşanan su baskınlarında çok fazla artış olduğunu görüyoruz. Yaşanan bu tür afetlerden sonra ivedi temizlik ve dezenfeksiyon gerekiyor. Işıltı su baskını sonrası temizlik şirketi, su baskını sonrası temizlik başta olmak üzere 20 yılı aşkın süredir temizlik hizmeti veriyor. Bu konudaki uzman ve donanımlı iş bilir kadroları sayesinde hizmet alıcısı kendisini şanslı sayıyor.

Su baskını olayı yaşanmış ise özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde peşinden acilen alınacak önlemler var. Her hangi bir can güvenliği sorunu yaşanmaması açısından öncelikle elektriği kesmek lazım. Akabinde hızlıca içerideki suyun vakumlanması gerekmekte. Temizlik Firmamız, eşyaların komplesi dışarı çıkartılıp kurumaya bırakmaya gerek kalmadan bazı teknik ekipman ve cihazlar ile ortamı hem temizleyip hem dezenfekte edip hemde kurumasını sağlamakta. Yapmış olduğumuz temizlik uygulamalarından ise ortamda kokudan eser kalmamaktadır. Aynı gün evinizde yada dairenizde yatıp uyuyabilirsiniz.

– Halıların yıkanması ve vakumlanması (çift motorlu sanayi makineleri ile suyu çekilip yıkanan halılarda aynı gün dezenfeksiyon ve kuruma sağlanmaktadır.)
– Koltuk yıkama ve kanape yıkama  (çift motorlu sanayi makineleri ile hijyenik yıkama ve 4 saate kurumayı sağlama)
– Cam temizliği
– Tüm suyun çekilmesi (sanayi makineleri ile öncelikle suyu uzaklaştırıyoruz).
– Toz alma işlemi

– Havalandırma işlemi (Aşamalı temizlik uygulaması yapılıp sonrasında mümkün ise havalandırma sağlanmalı yada fan, klima çalıştırılmalıdır.

– Ortamda kokudan eser kalmamaktadır.

– Temizlik sonrası çoğunlukla aynı gün dairede ikamet edilebilir.

Tüm su baskını sonu temizlik işlerinden önce baskına sebep olan su geliş yolunu bulup imarına gidilmelidir. Aksi halde yaşanan bu durum tekrar husule gelebilir. Bazı durumlarda basit önlemler ile bile ortam kurtarılabilir. Pencere kenar yollarındaki su tahliye mekanizmaları kontrolu, yada balkon kapı kenarları gibi. Ayrıca banyo gider yollarının üzerine görsel yada farklı amaçlardan dolayı hiç bir şekilde aksesuar vs. yerleştirilmemelidir. Tesisatlarda oluşan ve önceden tahmin edilemeyen durumlar karşısında gider borularının açık olması hayat ve ortam kurtarır.
Zarar gören eşyanın atılması vs. sırasıyla bir yığın işlem bir gün içinde yapılıp eviniz yada iş yeriniz size temiz ve hijyenik şekilde teslim edilmektedir.
Geçmişte İstanbul’da Altınşehir, Kadıköy, Üsküdar, İkitelli, Mecidiyeköy, Sarıyer semtleri başta olmak üzere bir çok semtte yaşanan trajik su baskını olaylarında Işıltı Temizlik Şirketi büyük çaba göstermiştir.