Fabrika Temizliği

Fabrikaların üretim bantları, sanayi makineleri, elektrik motorları, temizlik firmamız tarafından son teknoloji makineler ile temizlenir. Makine temizliğinde, bazı parçalar söküldükten sonra bazıları da korumaya alındıktan sonra temizliğe başlanmalıdır. Temizlik her kısımda farklı sistem ve uygulama yöntemleri ile yapılır.

fabrika-makine-temizligi-istanbulMakine temizliği, dendiğinde akla gelen hep aynıdır. Nasıl temizlenecek? Acaba böyle bir temizlik var mıdır? Uzun süredir kullanılmamış makinelerin ve üretim bantlarının temizliği profesyonellik ister. Gerek makinelerin, üretim hatlarının, elektrik motorlarının sökülüp parçalanıp temizlenmesi, gerekse zamandan ve işlevden kazanmak için üstten temizlenmesi şeklindedir. Türkiye’de sistemler bir çokları tarafından bilinmemekte olup temizlik firmamız Avrupa makine temizlik ve tekniklerini bizzat yerinde görerek Türkiye’ye ekipmanları ile birlikte getirmiştir.

Makine temizliğinde firmamız 20 yılın tecrübesine sahip olup Türkiye’de TPM alanında katkı sağlamıştır.  Sistemimiz sayesinde makineler sadece temizlenmek İle kalmıyor bakımları yapılıyor, yağ kaçakları tespit ediliyor, çalışanın verimi ve iş gücü yükseliyor. Temizliğe ödenen minimum maliyet yanı sıra karlılığı beraberinde getiriyor. Fabrika temizliği, fabrika zeminleri ve camları ne kadar temiz olursa olsun çalışanın sağlığı, karlılık ve iş gücü bakımından hatta iş kazalarının minİmuma inmesi bakımından makine temizliği daha önemlidir. Hem görsel açıdan hemde işlevsellik açısından doygun işletmeler kendi sektörlerinde kalıcılığın yolunu bulmuşlardır. Makine temizlik referanslarımız arasında, (1997’den bu yana) Şişecam, Beko, Arçelik, Omtaş, Borusan, Assan Alüminyum, Novartis gibi dev firmalar bulunmaktadır.