Koltuk Yıkama; uzun yıllar deneyim ve uzmanlık isteyen bir iş koludur. Işıltı Temizlik Firması, 90’lı yıllarda başladığı koltuk yıkama hizmetine son sistem makinaları ile tam gaz devam etmektedir. Yıkama işi profesyonel temizlik şirketlerinden başka ellere yaptırıldığında koltuklarınız, kanapeleriniz ve sağlığınız zarar görebilir. Son yıllarda işi bilmeyen ve kurumsallıkla ilgisi olmayan bir yığın kişi sektöre girmiştir. Bu nedenle temizlik firmasının ve personellerinin, referanslarının iyi araştırılması gerekir. Bunu yanı sıra koltuk temizliğinde kullanılan kimyasallar, makineler ve uygulama hakkında mutlaka mail isteyiniz.

Vakumlu Koltuk Yıkama; Kiri koltuğun içinden vakumlayarak alan bir uygulamadır. Yıkandıktan sonra 4 saat içinde kurur.

Buharlı Koltuk Yıkama; koltuğun cinsine göre buhar uygulaması yapılmasına karar verilir. Mutlaka vakum kullanılmalıdır.

Koltuk yıkamada yapılan yanlışlar;
– Çoğu zaman koltuğu gereğinden fazla ıslatmak.
– Buharlı koltuk yıkama bazı koltuk kumaş ve yüzeylerinde miteların artmasına sebep olur.
– Köpüklü koltuk yıkamada, köpüğün aşırı kullanılması ve yüzeyden arındırılamaması.
– Koltuk yıkamada aşındırıcı malzeme ve fırça kullanılması.
– Koltuk temizliğinde ağartıcı kimyasal kullanımı.
Yukarıdaki maddelere dikkat edilerek ortalama yılda bir, iki defa koltuk yıkama yapıldığında koltuk silimine gerek bile kalmayacaktır. Koltuk silimi çoğunlukla kiri içine hapsettiğinden dolayı tavsiye edilmez.

Işıltı Koltuk Temizlik Şirketi, yıllık istanbul koltuk yıkama aboneliklerinden faydalanarak ekonomik şekilde koltuklarınızın temizliğini sağlayabilirsiniz. Her gün Anadolu yakası ve Avrupa yakası servislerimiz vardır.