Halıfleks Yıkama; uzun yıllar deneyim ve uzmanlık isteyen bir iş koludur. Halının cinsine göre yıkama yapılmalı, bazı halılarda fırça kullanılırken el halısı gibi bazı türlerinde sadece vakumlu temizlik yapılmalıdır. Halı yıkanırken fırçalama sonrası vakumlama zaman sürecine dikkat edilmelidir. Su fazlaca beklediğinde halının koku yapmasına sebep olabilirsiniz. Leke sökücü ve halı yıkamada kullanılan kimyasalların renk açıcı nitelikte olmaması önemlidir. Kuru köpük sistemi için çok kirli halılar tercih edilmez. En doğrusu bu işi doğru ellere teslim etmektir. Halıfleks yıkama işi, ehil temizlik şirketlerinden başka ellere yaptırıldığında halılarınız ve sağlığınız zarar görebilir. Son yıllarda işi bilmeyen ve kurumsallıkla ilgisi olmayan bir yığın halıfleks yıkama şirketi sektöre girmiştir. Bu nedenle halı temizlik firmasının ve personellerinin, referanslarının iyi araştırılması gerekir. Bunun yanı sıra halıfleks temizliğinde kullanılan kimyasallar, makineler ve uygulama hakkında mutlaka mail isteyiniz.

Vakumlu Halıfleks Yıkama; en çok beğenilen ve tercih edilen yöntemdir. Kiri halının içinden söküp alan vakumlu bir uygulamadır. Yıkandıktan sonra 4 saat içinde kurur. Tek makine ile orta kirlilikte 100 m2 halıfleks için  tahmini yıkama süresi 2.5 saattir. Yıkama sonrasında halılar kurumadan üzerine pası çıkabilecek eşyalar konulmaz.

Buharlı Halıfleks Yıkama; halıfleksin cinsine göre buhar uygulaması yapılmasına karar verilir. Kök boya gibi halılarda buhar kullanılmaması daha doğrudur. Buharlı yıkamadan sonra vakumlama yapılması önerilir.

Halıfleks temizlik şirketi, istanbul ve Türkiye halıfleks temizlik işleri türüne uygun sistemler ile en iyi şekilde yapılır. Ofislerin, evlerin, yatların, otellerin, camilerin, şirketlerin halıfleksleri yılda 3 defa yıkanmaktadır. Her gün Anadolu yakası ve Avrupa yakası halıfleks yıkama servislerimiz vardır.