Halıfleks Yıkama ; temizlik firmalarının ana iş koludur. Halının cinsine göre yıkama yapılmalı, yıkama sonrası kurutmanın önemine dikkat edilmelidir. Halı vakumlama zamanlamasına da fırçalama zamanlamasına kadar dikkat edilmelidir. Su fazlaca zemine indiğinde koku yapması kaçınılmazdır. Leke sökücü ve halı yıkamadaki kimyasal maddeler renk açıcı özellikte değildir. Kuru köpük sistemi için çok kirli halılar tercih edilmez. En doğrusu bu işi doğru ellere teslim etmektir. Sektöre her gün sayısız firmalar girmektedir. Ama bu firmaların çoğu uzmanlıktan uzak olup hem personele, hemde müşterisine zarar vermektedir. Bu nedenler halı yıkama firması ve de  personellerinin uzmanlıklarına daha fazla dikkat etmesi gerekir. Halı yıkama makineleri yanı sıra elektrik süpürgeleri ile ya da vakum makinesi ile kuru vakumlama şeklinde halının vakumlanması esastır. 

Vakumlu Halıfleks Yıkama ; en çok örnek ve tercih edilen yöntemdir. Yıkandıktan sonra 4 saat içinde kurur. Tek makine ile orta kirlilikte 100 m2 halıfleks için tahmini yıkama süresi 2.5 saattir. Halıfleksler kurumadan üzerine ağır eşyaların yerleştirilmemesi önemlidir.

Buharlı Halıfleks Yıkama; halıfleksin cinsine göre buhar uygulama yapılması. Kök boya gibi halılarda buhar kullanılmaması daha doğrudur. Buharlı yıkamadan sonra vakumlama yığını gerektirir.

Halıfleks temizlik şirketi , istanbul ve Türkiye geneli halıfleks yıkama abonelik ağımıza katılınız. Ofislerin, evlerin, yatların, otellerin, camilerin, gerekli halıfleksleri, ortalama yılda 3 defa yıkanmaktadır. Her gün Anadolu yakası ve Avrupa yakası halıfleks yıkama servislerimiz vardır.